You are currently viewing Usługi windykacyjne na terenie Francji

Usługi windykacyjne na terenie Francji

Podejmowanie współpracy z zagranicznymi partnerami jest zawsze dosyć ryzykowne, ponieważ zagraniczne spółki mogą po prostu zniknąć bez zapłaty czy zwrotu pieniędzy. Trzeba bardzo uważać i działać zawsze ze wsparciem doświadczonego prawnika. Każda zagraniczna firma powinna być także dokładnie prześwietlona pod kątem prawnym oraz opinii dotychczasowych klientów i partnerów.

Firma prowadząca windykację za granicą

sprawna windykacja we francjiJeśli wpakujemy się w kłopoty i zbyt długo czekamy na spłatę zadłużenia ze strony francuskiego kontrahenta, to nie można zbyt długo czekać. Im szybciej zaczniemy działać prawnie, tym większe szanse na znalezienie dłużnika i odzyskanie pieniędzy. Przede wszystkim warto zwrócić się o pomoc do doświadczonych windykatorów, którzy oczywiście działają także za granicą. Koszty takiej współpracy są zwykle ustalane odrębnie do każdej prowadzonej sprawy. Już podczas pierwszej rozmowy z przedstawicielem firmy można określić cenę usług oraz szanse na wygraną. Na czym polega sprawna windykacja we Francji? Przede wszystkim na ustaleniu obecnego adresu, pod którym działa i mieszka dłużnik. Na początek windykator próbuje dojść do porozumienia z dłużnikiem i nakłonić go do spłaty całości lub części zobowiązania. Następny krok to skierowanie sprawy do sądu i współpraca z francuskim adwokatem lub prawnikiem, który może reprezentować klienta.

Kluczowe jest to, by posiadać jak najwięcej danych i dokumentów dotyczących zagranicznego partnera oraz przedstawić umowy czy kontrakty, z których wynika ile dokładnie jest nam winien i kiedy miał zapłacić całość. To ważne, by wyliczyć ewentualne odsetki. Wszystko odbywa się w stałym kontakcie z polskim i zagranicznym adwokatem, dlatego szanse na wygraną są naprawdę duże. Na pewno nie można odpuszczać bez względu na kwotę.