You are currently viewing Warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci

Warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami i jest to odpowiedni czas, aby przygotować najmłodsze dzieci na ich przyjście. Jesień odchodzi i zamiast niej grudzień przywita nas białym śniegiem i ulepionymi przez dzieci bałwanami. Warto przygotować najmłodszych na nadchodzące narodziny Jezusa Chrystusa.

Edukacja poprzez zabawę – warsztaty w przedszkolu

pomysłowe warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkoluWarsztaty to wspaniała okazja aby dzieci poprzez kreatywną zabawę nauczyły się czegoś o tradycji świąt. Dzieci nadejście grudniowych świąt łączą oczywiście z przyjemnością dostawania prezentów od Świętego Mikołaja i prezentów pod choinkę, ale pomysłowe warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkolu pokażą waszym pociechom, że Boże Narodzenie to coś więcej niż obdarowywanie się zabawkami. Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinny, pełen miłości i przebaczenia. Na warsztatach dzieci poznają tradycje i obrzędy związane z tymi świętami. Dowiedzą się skąd wzięła się tradycja ozdabiania w domu drzewka, a następnie będą mogły własnoręcznie wykonać ozdoby potrzebne do przystrojenia choinki. Nauczą się przyrządzać potrawy Wigilijne, jednocześnie dowiedzą się dlaczego na stole powinno być ich aż dwanaście. Poznają również biblijną historie narodzin Jezusa i nauczą się śpiewać bożonarodzeniowe kolędy nie tylko w języku polskim, ale też angielskim czy niemieckim. Każda kolęda ma również swoją niesamowitą historie, którą będzie można poznać podczas nauki śpiewania. Zakończeniem warsztatów będą przygotowane przez dzieci bożonarodzeniowe jasełka dla rodziców i nauczycieli.

Przedszkole to odpowiednie miejsce aby dzieci wraz ze swoimi rówieśnikami poznawały tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Jest to bardzo ważny czas w roku, który warto spędzić ze swoimi dziećmi, kiedy przez cały rok jesteśmy tak bardzo zabiegani.