Wizyta detektywów mnie zaskoczyła

Prowadzę sobie taki mały sklepik w centrum miasta, gdzie sporo się dzieje. Różne sytuacje już widziałam i na dobrą sprawę to nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Ostatnio także sporo się działo i słyszałam od klientki, że szukają jakiejś młodej dziewczyny z osiedla.

Każdy z detektywów był zaangażowany w sprawę

detektywi WrocławKojarzyłam tę pannę, ponieważ często zaglądała do mnie do sklepu i robiła zawsze te same zakupy. Nie znałam tematu jej poszukiwań i się w niego nie zagłębiałam. Wszystko zmieniło się jak odwiedzili mnie dwaj detektywi Wrocław, żeby zadać mi kilka pytań. Każdy z nich był mocno zaangażowany w poszukiwania tej dziewczyny, ponieważ rozmawiali z każdą osobą, która mogła coś wnieść do sprawy. Ja to dużo obserwuję, ale tego dnia to zupełnie nie pamiętałam. Obaj detektywi Wrocław zadawali mi dość dużo różnych pytań i dzięki temu przypomniała sobie jedno wydarzenie. Jak dziewczyna czekała tego dnia w kolejce u mnie w sklepie to odebrała od kogoś telefon. Powiedziała, że jedzie na wieś i nie może rozmawiać. Na pewno ta informacja rzuci więcej światła na całą sprawę i liczyłam, że jestem pomocna. Kiedy ci detektywi Wrocław już ode mnie wyszli to przypomniałam sobie coś jeszcze. Od razu za nimi wybiegłam, by im o tym powiedzieć. Dziewczyna wsiadała do niebieskiego samochodu i odjechała z jakimś człowiekiem. Mam zamontowaną kamerkę przed sklepem, która na pewno to zdarzenie nagrała. Udostępniłam je detektywom z nadzieją, że dziewczyna szybko zostanie odnaleziona. Byli mi wdzięczni za pomoc.

Cała sprawa zakończyła się dobrze i dziewczyna została odnaleziona. Okazało się, że choruje na zaniki pamięci i nie wiedziała jak wrócić do domu. Podwiózł ją jakiś przypadkowy człowiek, bo powiedziała mu, że mieszka gdzieś na wsi za miastem.