You are currently viewing Właściwości mocnej agrotkaniny

Właściwości mocnej agrotkaniny

Kiedy prowadzimy ogród, bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile udogodnień może nam zaproponować sklep ogrodniczy. Dzięki pewnym produktom proponowanym nam przez sklep ogrodniczy, pielęgnacja naszego ogrodu może być łatwa i bardzo przyjemna, a my możemy, np. zapomnieć całkowicie o walce z chwastami, które pojawiają się pośród pięknych kwiatów.

Gdzie kupić agrotkaninę?

mocna agrotkaninaJednym z akcesoriów, które mogą okazać się bardzo przydatne w walce z chwastami w naszym ogrodzie jest agrotkanina. Mocna agrotkanina to, jak sama nazwa już wskazuje, tkanina charakteryzująca się wykorzystaniem specjalnych włókien w swojej strukturze. Włókna te zostały opracowane w taki sposób, by tworzyć jednolitą, wytrzymałą całość, przez którą nie przebiją się od spodu żadne niechciane rośliny. Agrotkaninę rozkładamy w miejscu, w którym chcemy dokonać nasadzeń kwiatów lub krzewów. Wycinamy w jej powierzchni otwory, w których zmieszczą się nasze rośliny. Następnie agrotkaninę możemy przysypać małymi kamieniami lub ściółką, dzięki czemu będziemy mogli stworzyć ciekawą aranżację terenu w naszym ogrodzie. Ziemia, na której ułożymy agrotkaninę, będzie charakteryzować się dobrą wilgotnością i temperaturą, która będzie pozytywnie wpływać na wzrost naszych roślin. Jednocześnie nie będzie ona umożliwiała wzrostu jakichkolwiek chwastów w pobliżu roślin, ponieważ agrotkanina ułożona jest bezpośrednio na powierzchni ziemi.

Agrotkaninę zakupić możemy w sklepach ogrodniczych, ale również w sklepach, które charakteryzują się asortymentem budowlano-remontowym. Jest to możliwe, ponieważ w zdecydowanej większości sklepów tego typu znajdziemy również dział z produktami wytworzonymi z myślą o ogrodach. Agrotkanina cechuje się różnymi wymiarami i możemy ją swobodnie docinać do naszych potrzeb.