You are currently viewing Wybieramy bramę garażową

Wybieramy bramę garażową

 

Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór bram garażowych, które łączą ze sobą nie tylko bezpieczeństwo, ale również funkcjonalność i piękno. Jednak przed jej kupnem należy wiedzieć o kilku ważnych informacji na temat każdego z rodzajów bram.

Jak wybrać idealna bramę do swojego garażu?

Bramy garażowe ŻukowoNa rynku wyróżnia się trzy typy bram garażowych: segmentowe, rolowane a także uchylne. Te pierwsze chowają się pod sufitem bądź otwierają się na bok (dotyczy to bram segmentowych bocznych). Jak sama nazwa wskazuje zbudowane są one z segmentów, które w zależności od wariantu przesuwają się w prowadnicach w górę i w dół lub w bok. Dzięki temu nie musimy stawać w dużej odległości od bramy a możemy zaparkować samochód tuż przy bramie zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Z kolei bramy uchylane jak sama nazwa wskazuje uchylają się a to oznacza, że musimy zaparkować nieco dalej, aby móc otworzyć bramę i wjechać do garażu. Ciekawym rozwiązaniem są również bramy garażowe Żukowo rolowane, które jak sama nazwa wskazuje rolują się podczas otwierania. Bramy w zależności od modelu bądź rodzaju charakteryzują się wysoką lub bardzo wysoką izolacyjnością ciepła. Do tego dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej co sprawia, że każdy z nas znajdzie idealny kolor dla siebie, który może dopasować do stylu domu. Możemy również wybrać materiał, z którego może zostać wykonana brama. Do wyboru mamy drewno bądź stal. Należy jednak pamiętać, że bramy drewniane wymagają specjalnej pielęgnacji z uwagi na to, ze wykonane są z naturalnego materiału.

Ja zdecydowałam się na bramę segmentową boczną, ponieważ część sufitu nad wjazdem do garażu musiała pozostać pusta. Wybrałam piękny niebieski kolor, który idealnie pasował do aranżacji mojego domu. Dodatkowo zakupiłam również drzwi boczne, które ułatwiały wejście do garażu bez konieczności otwierania bramy.