Wybór tarczy do piły ze stali narzędziowej ulepszonej termicznie

Obróbka drewna wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń. Do takich należą z pewnością piły tarczowe. Tarcze podłączane są do urządzeń, które wprawiają je w bardzo szybki ruch. Część tarczy jest zazwyczaj osłonięta, by zabezpieczyć przed odpryskami i nie tylko.

Piły tarczowe do cięcia drewna miękkiego i twardego (np. opałowego)

piła tarczowa do drewna marki globusNa rynku można znaleźć piły tarczowe do cięcia wzdłużnego drewna, ale także piły tarczowe do poprzecznego cięcia drewna. Najlepiej wyposażyć tartak w oba rodzaje tarcz, bo to pozwala na znacznie lepszą obróbkę drewna, które później wykorzystywane jest w budownictwie i innych branżach. Tarcza do piły powinna być wykonana z wysokiej jakości stali narzędziowej. Chodzi o to, by ząbki tarczy nie ulegały szybkiemu zużyciu i w miarę możliwości nie tępiły się szybko. Stal narzędziowa, z której wykonana została tarcza, powinna być ulepszona termicznie. Tylko taka piła tarczowa do drewna marki globus jest w stanie spełnić oczekiwania klienta. Piły marki GLOBUS należą do polskiej firmy i cieszą się zaufaniem ze strony klientów. Piły tarczowe służą zarówno do cięcia poprzecznego jak i wzdłużnego. Można nimi ciąć drewno miękkie i drewno twarde. Drewnem twardym jest np. drewno opałowe. Są to piły, które znajdują zastosowanie nie tylko w tartakach i różnego rodzaju przedsiębiorstwach przemysłowych wykorzystujących drewno jako surowiec, ale również w pracach przydomowych jak np. cięcie drewna do kominka.

Warto zwrócić szczególną uwagę na otwór, jaki znajduje się w tarczy do piły. Otwór 22, 23 pozwala na założenie piły na specjalną szlifierkę kątową. Sama tarcza do piły nie kosztuje dużo, bo jest to kwestia kilkudziesięciu złotych. Tarcze do piły są wymienne i posiadają różne ułożenie ząbków – zależnie od tego, do czego mają służyć. Takie tarcze do pił można kupić w wielu sklepach internetowych.