Jak wybrać specjalizację medyczną czyli medycyna pracy

Wybór odpowiedniej specjalizacji medycznej jest bardzo ważny dla każdego studenta medycyny. Od tego zależy czym, będziemy się potem zajmowali po okresie nauki. Większość ze studentów marzy o tym, żeby ratować ludzkie życie, wynaleźć lekarstwo an raka, czy też robić coś podobnego.

Medycyna pracy to dobry wybór specjalizacji

medycyna pracyWyobrażają sobie, ze jako szanowany kardiolog w łodzi będą mieć zawsze wielu pacjentów, a każdy przypadek będzie przełomowy i interesujący. Tak to niestety jednak nie wygląda. Większość pacjentów to nadciśnienie, mała arytmia czy hipochondrycy, których przysłał inny lekarz. Również przyszły ginekolog myśli, ze będzie odpowiedzialny za nowe ludzkie życie, z najczęściej będzie przeprowadzam tylko rutynowe badania, robił USG, czy wysyłał na badania krwi. Takie osoby mogą być później bardzo zawiedzione, że ich praca nie będzie aż tak fascynująca i ekscytująca jak myśleli. Dlatego też medycyna pracy może być lepszym wyborem jeśli chodzi o specjalizację. Studenci którzy ja wybiorą na pewno wiedzą jak ona wygląda. Przeprowadza się rutynowe badania pracowników. Nie jest to nic specjalnego ani spektakularnego. Jednak z drugiej strony nikt nie sądzi, ze tak właśnie będzie. Taki wybór jest więc dobry i świadomy. Na pewno medycyna pracy nie zawiedzie nas pod tym względem. To jest całkiem dobry pomysł.

Jest to praca spokojna i niewymagająca. Nie ma dużej konkurencji pod tym względem, więc nie musimy się o to martwić. To an pewno ciekawe rozwiązanie dla osób spokojnych, które nie chcą mieć nerwowej pracy an ostrym dyżurze.