You are currently viewing Wygodne hantle do treningu lekkiego

Wygodne hantle do treningu lekkiego

Większość kulturystów nie zwraca w ogóle uwagi na wygodę korzystania ze sprzętu treningowego, zwłaszcza najprostszego, i dyskomfort traktuje niczym część ćwiczenia, którą należy pokonać. Rekreacyjni entuzjaści ćwiczeń fizycznych, oraz ci sportowcy, którzy nie preferują dyskomfortu czy odparzeń podczas treningu wolą natomiast sprzęt co bardziej wygodny, i zaprojektowany z myślą o łatwym i przyjemnym ćwiczeniu.

Hantle z wygodnymi uchwytami

wygodne hantle do ćwiczeńZwykłe hantle mają gryfy profilowane w dość standardowy sposób, który być może ułatwia trzymanie hantla, aczkolwiek nie robi nic w kierunku poprawienia komfortu ćwiczeń. Jest to zauważalne dla osób które preferują lekkie ćwiczenia bez ogromnych obciążeń, a takie osoby z reguły preferują bardziej towa.gniezno.pl/1329-obciazenia-hantle”>wygodne hantle do ćwiczeń, często posiadające okładziny na gryfie. Hantle z okładzinami są rekomendowane tym entuzjastom treningu fizycznego, którzy wolą ćwiczyć w warunkach bardziej komfortowych niż może zapewnić sprzęt w siłowniach. Gryfy tych hantli są otoczone okładziną z przyjemnego w dotyku i elastycznego tworzywa, amortyzującego wstrząsy, ale również w żadnym wypadku nie mogącego doprowadzić do podrażnienia dłoni. Nie są to jednak hantle najcięższe, gdyż producenci ostrzegają przed możliwością uszkodzenia okładziny podczas treningu z najwyższym obciążeniem, dlatego też przydają się one bardziej do ćwiczeń ruchowych, oraz dyscyplin akrobatycznych, gdzie wykorzystywane są najczęściej.

W pozostałych aspektach są identyczne jak zwykłe hantle do ćwiczeń fizycznych, jakie można zobaczyć w każdej siłowni. Pasują do nich wszystkie rodzaje odważników, i mogą być używane zamiennie razem ze zwykłymi hantlami z gryfem wykonanym ze stali. Maksymalne obciążenie tych hantli sięga około dwudziestu kilogramów.