Wymiana opon w samochodzie

W większości serwisów zajmujących się wymianą opon można również zakupić opony do wszystkich marek samochodów osobowych i motocykli. Każdy szybki serwis ma pełne ręce roboty, bo oprócz co półrocznej i standardowej wymiany opon zajmuje się także wieloma innymi naprawami. Do nich zaliczyć można naprawę felg, oraz czujników ciśnienia w kołach.

Serwis opon w Gdyni

szybki serwis opon gdyniaUsługi oponiarskie świadczone są w wielu salonach serwisowych. Taki szybki serwis opon Gdynia oferuje w kilku punktach wulkanizacyjnych. W takich punktach można wymienić czujnik TPMS, wykonać jego test urządzeniem diagnostycznym. W serwisie można także zgłosić się na wymianę wentyla gumowanego lub chromowanego. Koszt takiej usługi to kilka złotych. Do wulkanizatora można udać się gdy dojdzie do uszkodzenia ogumienia. Często przyczyną takich zniszczeń jest najechanie kołem na dziurę w jezdni lub na wyższy krawężnik. Natomiast wymianę opon można teoretycznie przeprowadzić samodzielnie, należy jednak mieć na uwadze, że nie jest to czynność łatwa. Taka usługa wymaga odkręcenia śrub, a następnie ich bardzo mocnego dokręcenia, jest to ważne dla bezpiecznej jazdy samochodem. W serwisie opon skontrolowany zostaje również poziom ciśnienia w oponach oraz geometria kół. Wymiana opon nie jest droga. Ceny zaczynają się od 30 złotych od jednej sztuki opony.

Wymiana opon jest tak samo ważna jak coroczny przegląd technicznej sprawności samochodu. Opony muszą być w pełni sprawne by można było mówić o bezpiecznej jeździe samochodem. Na szczęście serwisów samochodowych jest bardzo dużo. W całym Trójmieście jest kilkanaście polecanych warsztatów zajmujących się szybką i sprawną wymianą opon w każdym typie pojazdu. Samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe muszą mieć cyklicznie sprawdzany stan opon i kół.