You are currently viewing Wytrzymała taśma aluminiowa

Wytrzymała taśma aluminiowa

Taśma to ogólne określenie wyrobów wykonanych z dowolnego elastycznego lub sprężystego materiału, mające charakterystyczny kształt. Są to wyroby bardzo cienkie i wąskie, ale długie. Taśmę przechowuje się najczęściej w postaci zwiniętej na szpuli lub bębnie. Właściwości klejące taśma zawdzięcza warstwie specjalnego kleju nałożonego po jednej lub obu jej stronach.

Taśma samoprzylepna wykonana z aluminium

taśmaSpecjalnie produkowane taśmy aluminiowe samoprzylepne wykorzystywane są w wielu miejscach, gdzie potrzebna jest odporność chemiczna lub termiczna, a także brak podatności na działanie czynników atmosferycznych. Materiałem, z którego powstaje samoprzylepna taśma aluminiowa jest folia aluminiowa o wzmocnionej strukturze, dzięki czemu taśma charakteryzuje się swoją wysoką wytrzymałością mechaniczną pomimo swojej niewielkiej grubości. Taśma samoprzylepna jest bardzo elastyczna, dzięki czemu znakomicie przylega i układa się na nierównych powierzchniach. Warstwa specjalnego kleju akrylowego pokrywającego taśmę jest niezwykle mocna i zapewnia dobrą przyczepność, dzięki czemu taśma bardzo dobrze przylega do powierzchni i zapewnia szczelność. Aluminiowa taśma samoprzylepna może być stosowana w wysokim zakresie temperatur: od -40 do +350 stopni Celsjusza. Taśma samoprzylepna jest bardzo łatwa w montażu. Wystarczy ją odmierzyć, przyciąć na potrzebną długość i przykleić do podłoża.

Podsumowując, taśma aluminiowa charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i dobrą przyczepnością warstwy klejącej. Dedykowana jest różnym naprawom i pracom montażowym. Sprawdza się przy uszczelnianiu dachów, rynien, naprawach karoserii, urządzeń grzewczych, a także jako ekran termiczny w instalacjach wentylacyjnych i w klimatyzacjach. Jest odporna na działanie wody, oleju i smarów. Nie ulega starzeniu.

Dodaj komentarz