Wzmocniona rama samochodowa

Dacia Duster jest jednym z najbardziej popularnych samochodów półterenowych, zwłaszcza lubianych przez mieszkańców przedmieści czy małych miejscowości, gdzie można jeździć po offroadzie. Wielu posiadaczy tego konkretnego modelu zachwala jego osiągi podczas jazdy po terenie, aczkolwiek wskazuje na jego dość mierną wytrzymałość.

Orurowanie do samochodów drogowych

orurowanie samochodów dusterJazda po offroadzie bardzo często przeciąża samochód, zwłaszcza amortyzację, ale również wiąże się z licznymi kolizjami z przeszkodami na drodze terenowej. Kilka mocniejszych kolizji może być przyczyną całkowitego zezłomowania samochodu, toteż wielu kierowców modyfikuje samochody w taki sposób, by znacznie lepiej znosiły uderzenia i przeciążenia. Orurowanie samochodów Duster początkowo nie było dostępne jako oficjalne akcesorium do samochodu, aczkolwiek pracownicy Dacii szybko zauważyli ogromne zainteresowanie taką metodą modyfikacji pojazdów, więc w końcu została wypuszczona oficjalna wersja orurowania do Dustera, którą można zamontować przy zakupie samochodu tak samo jak każdą inną modyfikację. Orurowanie jest wzmocnioną ramą, która absorbuje większość energii uderzenia podczas kolizji, a tym samym minimalizuje efekty takiej kolizji oraz uszkodzenia, jakie powoduje.

Jest to więc idealna modyfikacja do samochodów terenowych, a w szczególności półterenówek, które nie mają za wysokiej wytrzymałości, i bardzo często ulegają poważnym uszkodzeniom nawet po lekkich kolizjach. Nie jest to szczególnie kosztowna modyfikacja, a w większości przypadków pozwala na znaczne oszczędzenie środków, które musiałyby być wydane na naprawę samochodów po kolizji. Nie powoduje przy tym wzrostu wagi pojazdu powyżej norm, i może być instalowana w samochodach drogowych, normalnie używanych do poruszania się po drogach.