Zabieg sposobem na pozbycie się haluksów

Ludzka stopa jest narażona na różne przeciążenia oraz urazy, które mogą przyczyniać się do powstawania zniekształceń oraz dolegliwości bólowych. Tego typu defekty estetyczne często utrudniają prawidłowe funkcjonowanie, uniemożliwiają poruszanie się i sprawiają duży ból. Powszechną dolegliwością są haluksy, które mogą pojawić się na skutek noszenia niewygodnego obuwia.

Interwencja chirurgiczna pomocna w leczeniu haluksów

jak wyleczyć haluksy warmińsko mazurskiePaluch koślawy objawia się wadliwym ustawieniem dużego palca stopy, co wynika ze zmiany w ustawieniu kości śródstopia. Deformacja ta przyczynia się do występowania zmian widocznych gołym okiem. Często powoduje także stan zapalny w obrębie zniekształconego stawu, co skutkuje dolegliwościami bólowymi. Występowanie palucha koślawego pojawia się na skutek zmian w biochemice stopy. Wpływ na to ma noszenie niewłaściwego obuwia, a zwłaszcza butów zwężających przodostopie. Deformacja ta dotyka także kobiet noszących wysokie obcasy. Deformacje widoczne gołym okiem są uciążliwą dolegliwością, dlatego warto dowiedzieć się, jak wyleczyć haluksy Warmińsko mazurskie to województwo, w którym można znaleźć specjalistyczną pomoc. Lekarz zleci noszenie specjalnego obuwia, które umożliwia prawidłowe ułożenie stóp. Osoby, które spędzają dużo czasu w pozycji stojącej, powinny robić przerwy i odciążać stopy. W przypadku występowania dużych dolegliwości pomocne mogą okazać się zabiegi fizjoterapeutyczne. Należą do nich laseroterapia, krioterapia oraz pole magnetyczne.

Czasem specjaliści zlecają stosowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych. W przypadku, kiedy leczenie nie przyczynia się do eliminacji dolegliwości bólowych oraz nadania odpowiedniego kształtu palca, konieczna jest operacja. Chirurdzy wykorzystują różne metody, które są zawsze dostosowane indywidualnie do każdego pacjenta. Po zabiegu konieczna jest rehabilitacja.