Zamykanie drzwi w hotelach

Zamek w drzwiach pokoju hotelowego musi wiele wytrzymać. Różni goście eksploatują go w różny sposób. Jedni mają „za wiele siły”, inni wręcz odwrotnie. W prywatnym mieszkaniu znajduje się najczęściej kilku lokatorów i to oni muszą dbać o zamki w drzwiach. Wiedzą o tym, że nikt im nowego zamka nie zafunduje. W hotelach jest inaczej.

Bezpieczny i wytrzymały zamek w hotelowych drzwiach

zamki hotelowePrzeważnie goście hotelowi nie przykładają wagi do dbania o taki drobiazg, jakim jest hotelowy zamek w drzwiach. Dlaczego? Ot, przychodzą i odchodzą, a zamki zostają. I nikt się nimi nie przejmuje. Przynajmniej nikt z gości, ponieważ gości hotelowych interesuje jedynie wygodny pokój, osobna łazienka, czy jak najbardziej wygodne łóżko. Zamek w drzwiach jest dla nich czystą abstrakcją. Jednak zamki hotelowe są jak najbardziej realne, szczególnie dla ich właścicieli. Istnieje wiele rodzajów zamków hotelowych i to właśnie właściciel powinien zdecydować o ich rodzaju. Trzeba liczyć się z tym, że klucze do takich zamków goście często po prostu gubią. Dobrze jest, aby zamki były nie tylko bezpieczne, wytrzymałe, ale także aby współpracowały z systemem tzw. jednego klucza. Ale zamki na karty zbliżeniowe (lub inne) powinny posiadać możliwość otworzenia kluczem tradycyjnym. Powinny być ogniotrwałe, wykonane ze stali nierdzewnej, wytrzymałe na przynajmniej kilkaset tysięcy otworzeń. Przeważnie takie zamki na karty wytrzymują nawet milion otworzeń, oraz mają pamięć pięciuset ostatnich wydarzeń z datą i godziną.

Każdy z nas był przynajmniej raz w jakimś hotelu. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z tego faktu. Przede wszystkim goście pragną, aby ich pokój był dobrze zamknięty (chronił pozostawione w środku rzeczy) i nie ważne jak będzie on zamknięty. Byleby był bezpieczny.