You are currently viewing Żel na nogi konia po treningu

Żel na nogi konia po treningu

Wraz z mężem prowadzimy obozy jeździeckie dla młodzieży. Mam własną stajnię i uczymy młodych ludzi odpowiedzialności za inne istoty żywe. Próbujemy w nich zaszczepić miłość do zwierząt oraz do natury. Konie to bardzo inteligentne oraz wrażliwe zwierzęta. Człowiek może z nimi nawiązać specyficzną więź.

Chłodzące preparaty na końskie kończyny 

żel chłodzący na nogi dla koniaMłodych ludzi którzy przyjeżdżają do nas na obozy uczymy od podstaw jak powinni obchodzić się z wierzchowcami. Konie to zwierzęta pokaźnych rozmiarów, które gdy zostaną spłoszone lub przestraszone mogą zrobić krzywdę. Oczywiście zaczynamy od strony teoretycznej, dopiero później zaczynamy praktyki. Gdy młodzież jest gotowa zaczyna się część praktyczna i zaczynają się pierwsze jazdy. Uczymy młodych ludzi nie tylko tego jak się jeździ ale również tego jak dbać o konie po skończonym treningu. Nie należy zaniedbywać tej kwestii gdyż koń zmęczony po treningu jest o wiele bardziej podatny na wszelkiego rodzaju urazy. Uczymy jak nakładać żel chłodzący na nogi dla konia . Nogi są jednymi z najważniejszych części ciała u tych zwierząt. Uraz kończyny może mieć bardzo poważne konsekwencje, dlatego warto za w czasu zadbać o to aby nasz koń nie cierpiał z powodu urazu. Naturalnie nie uda się uniknąć obrzęków czy otarć i stłuczeń. Jednak gdy stosujemy żel chłodzący po każdym treningu zapobiegamy rozwojowi urazów i przynosimy ulgę zwierzęciu. Nogi konia po treningu są często rozgrzane a mięśnie i ścięgna obolałe. Żel chłodzący przynosi ulgę i koi ból. By spotęgować działanie żelu możemy zastosować bandaż, tak aby efekt chłodu utrzymywał się dłużej.

Nogi u konia są bardzo ważne. Gdy zwierzę nabawi się urazu bardzo trudno jest wyleczyć je całkowicie. Dlatego łatwiej jest zapobiegać urazom niż później z nimi walczyć. Każdy kto ma konia wie jak bardzo ważne jest dbanie o jego kończyny i zapewnienie odpowiednich warunków do tego aby zwierzę po wysiłku fizycznym mogło odpocząć.